Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
11 postów 14 komentarzy

List polskich internautów w sprawie publikacji Jana Tomasza Grossa do Instytutu Pamięci Narodowej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zwracamy się z apelem o podpisywanie Listu - petycji i rozpowszechnianie go w Internecie. List znajduje się na stronie:

//www.petycjeonline.pl/petycja/list-polskic...

Korzystajcie z wszelkich możliwości nagłaśniania Listu na stronach społecznościowych, w tym z oferowanych na ww. stronie kodów i widgetów.

My, niżej podpisani, obywatele Rzeczypospolitej Polskiej domagamy się się od Instytutu Pamięci Narodowej zajęcia oficjalnego stanowiska w sprawie głośnych publikacji Jana Tomasza Grossa, a dotyczących stosunków polsko-żydowskich.

W duchu prawdy historycznej, zgodnie ze statutem IPN i prawem - Art. 1 Ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu - dopominamy się szczegółowej weryfikacji wszelkich informacji podanych w ww. książkach.

Mając na uwadze konsekwencje społeczne, jakie powodują media, nagłaśniając treści zawarte w ww. tekstach, nalegamy na zbadanie wiarygodności tych przekazów. Postulujemy, by wyniki końcowych badań podano do wiadomości opinii publicznej, a także zamieszczono w specjalnym opracowaniu i wydano drukiem.

Jeśli w trakcie prac zostanie udokumentowane przez IPN złamanie prawa tzn. Art. 54 lub Art. 55 ww. Ustawy przez Jana Tomasza Grossa lub inne osoby, wnioskujemy o podjęcia śledztwa w tych sprawach i skierowania ich na drogę sądową.

 

Niepoprawni.pl

KOMENTARZE

 • "My, niżej podpisani, obywatele Rzeczypospolitej Polskiej domagamy się się od Instytutu Pamięci Narodowej"
  Nie zawracajcie głowy IPN-owi. I baz Was wystarczy mu kłopotów jego własnych. List jest niepotrzebny. Sprawy nie ma. Grossa już załatwiłem ja moją książką. Piszę o tym w moim wpisie: http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/2349,zadaje-klam-danucie-skorze-dyrektorce-wydawnictwa-znak
 • Tak...
  Nie jestem przekonany, czy to wystarczy, choć oczywiście dobrze wiedzieć, że jest ktoś taki jak Grzegorz Rossa, kto rozwiązuje problemy, nad którymi inni głowią się i głowią. Dlatego mimo wszystko apeluję do pozostałych czytelników o "zawracanie głowy" IPN-owi.
 • @Budyń78: Nie jestem przekonany, czy to wystarczy
  Pan przeczyta, Pan się przekona.
 • re
  Fragment z dnia Sobota-Niedziela, 8-9 stycznia 2011, Nr 5 (3936)
  Myśl jest bronią

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110108&typ=my&id=my01.txt

  "Żeby oddać właściwą skalę pomocy Żydom w czasie II wojny światowej, Polacy powinni mieć minimum 200 tys. drzewek Sprawiedliwych wśród Narodów Świata
  Gross w okowach kłamstwa

  Z dr. Wojciechem Muszyńskim, pracownikiem naukowym IPN, redaktorem naczelnym kwartalnika historycznego "Glaukopis", rozmawia Małgorzata Rutkowska

  (...)Sprawa Jedwabnego pokazała, że byliśmy od strony naukowej nieprzygotowani do odparcia kalumnii Grossa: brak badań, odpowiedniej metodologii, znajomości źródeł i literatury na Zachodzie. Gdy ukazał się "Strach", było już znacznie lepiej, bo IPN włączył się uczciwie w debatę. Jak będzie teraz?
  - Trudno mi odpowiadać w imieniu Instytutu Pamięci Narodowej, ja tam co prawda pracuję, ale nie byłem do tego upoważniony przez przełożonych. Mogę wyrazić prywatne zdanie, że IPN nie został powołany do instytucjonalnego zajmowania się publikacjami pana Grossa ani żadnego innego autora, który ma ochotę napisać coś niemiłego o Polsce. I raczej nie będzie komentował książki, której fizycznie nie ma, a tylko krąży ona wirtualnie po internecie.(...)"


  Pozdro.
 • @Grzegorz Rossa.
  A ktoś jeszcze wie o tej książce? No właśnie. A o Grossie wiedzą wszyscy. Dlatego odpowiedź też musi zostać nagłośniona i pochodzić od oficjalnego czynnika - państwowego instytutu, jakim jest IPN.

  pzdr.
  GG
 • Drodzy Panowie
  Tu nie ma co pisać na Berdyczów tylko zrobić zrzutę i podać sq... do sądu. Amerykańskiego. I puścić w skarpetkach (najlepiej w jednej).
  Ciekawe czy potem to żydowskie gestapo Ejbi Foxmana mu zwróci...
 • PS
  A tak przy okazji, to kiedy będę mógł sobie znowu poczytać NP.pl?
  Bo dawanie komuś kto odszedł sam bana na IP raczej chwały portalowi nie przynosi...
 • Jest odpowiedź IPN na naszą petycję!
  Miło nam zawiadomić, że IPN błyskawicznie odpowiedział na naszą petycję.
  Oto dowód: http://www.rp.pl/artykul/2,611725_IPN-bada--Zlote-zniwa--Jana-Tomasza-Grossa.html

  Dziękujemy Instytutowi i osobom, które podpisały apel. Widać, że warto.

  pozdr.
  GG
 • @Gadający Grzyb: A ktoś jeszcze wie o tej książce?
  A co Pan zrobił, żeby się dowiedział?
 • @Grzegorz Rossa.
  Sam dowiedziałem się dopiero teraz, zresztą mniejsza z tym. IPN ustosunkował się do petycji i zbada książkę Grossa. O sprawie pisze "Rzeczpospolita". A więc było warto.
  http://www.rp.pl/artykul/2,611725_IPN-bada--Zlote-zniwa--Jana-Tomasza-Grossa.html

  pozdr.
  GG
 • @Budyń78: problemy, nad którymi inni głowią się i głowią.
  Problemy nie służą do głowienia się. Problemy służą do rozwiązywania. Chyba, że jest tak, jak u Zielińskiego i Osieckiej: "bo...
  Nie o to chodzi by złowić króliczka
  Ale by gonić go...".
 • @SpiritoLibero
  Ban? Jaki ban? Zablokowaliśmy tylko IP Niepokornej Baby, bo chlewik się robił... Nie miałeś chyba nic wspólnego z tą cienką prowokacją?
 • @Gadający Grzyb:odpowiedź też musi zostać nagłośniona i pochodzić od oficjalnego czynnika - państwowego instytutu, jakim jest IP
  Jak zlikwidują IPN, Panu będzie bardziej przykro niż kiedy zlikwidują mnie.

  Pozdrawiam,
 • @Niepoprawni.pl
  Jasne, ze nie :)
  Nie wychodziłbym chyba sam przez drzwi, żeby wracać oknem...
  Zresztą na moim IP jest mnóstwo komputerów, wszystkich nie mogę kontrolować.
  To jak będzie? Żadna "baba" z pewnością nie wróci a ja stęskniłem się już za Jurandem. I Kukim :D)))
  Zresztą chcę jedynie czytać. Pisanie ani komentowanie mnie nie interesuje.
 • @SpiritoLibero
  Jakoś odpowiedzi nie widzę.
  Będę was tak samo traktował... :)
  Pozdrówcie kuksia.
 • @SpiritoLibero
  nie śledziłem prowokacji Niepokornej Baby vel SL. zapytam lepiej poinformowanych, czy piszesz prawdę. z tego co pamiętam przyznałeś się do używania drugiego nicka.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Oświadczenie

  W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby na spotkaniu Rady Blogerów „Nowego Ekranu” padło stwierdzenie o rzekomym poparciu Niepoprawnych.pl dla politycznej inicjatywy Łażącego Łazarza, redakcja portalu oświadcza, co następuje: czytaj więcej

 • MEDIA

  Na 10 kwietnia

  Na rocznicę katastrofy smoleńskiej przygotowaliśmy biuletyn, który różni się od poprzednich. czytaj więcej

 • MEDIA

  Krzyż - kontynuacja "Solidarnych 2010"

  Z przyjemnością informujemy, że portal Niepoprawni.pl objął patronatem medialnym "Krzyż" - książkę i film, będące kontynuacją "Solidarnych 2010". Poniżej informacja o publikacji, przekazana nam przez Wydawcę, a także link, pod którym kupić można to wydawnictwo. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31